Dzień Matki - Święta.eu

Dzień Matki

Dzień Matki to międzynarodowe święto celebrowane nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. Z tego powodu nie została ustalona jedna, konkretna data tego święta. W Polsce Dzień Matki przypada 26 maja.

 

mama z dzieckiemHistoria święta sięga czasów starożytnych. W starożytnym Rzymie oraz w Grecji popularne było otaczanie kultem matek-bogiń, które stanowiły symbol urodzaju i płodności. Po raz pierwszy świętowano je w Krakowie, w 1914 roku. Dzień Matki obchodzony jest w podobny sposób na całym świecie, tj. dzieci przygotowują dla swoich matek drobne prezenty, najczęściej są to własnoręcznie wykonane laurki. Najpopularniejsze jest jednak wręczanie kwiatów lub obdarowywanie swoich matek słodkościami.

Dzień Matki jest dobrą okazją na wyrażenie swoich uczuć, pokazania, jak ważną rolę pełni matka w naszym życiu. Tego dnia można podziękować jej za to wszystko, co dla nas zrobiła – za poświęcenie i trud, jakie włożyła w nasze wychowanie, za opiekę i troskę o nas i o nasze zdrowie. Doceńmy to, jeśli tego dnia możemy swoim matkom podziękować za to wszystko osobiście. Niestety nie każdy ma to szczęście i nie pozostaje im nic innego, jak zakup znicza i udanie się na cmentarz. Pamiętajmy, że:

 

„Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka”

(M. Ostrowski)

 

Wszystkim mamom, także tym przyszłym, które dopiero spodziewają się dziecka, życzymy samych pogodnych dni, dużo radości i pociechy ze swojego potomstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *