Prima aprilis - Święta.eu

Prima aprilis

 

Prima aprilis to międzynarodowe święto obyczajowe, przypadające w Polsce na 1 kwietnia, powszechnie znane jako dzień żartów. Tego dnia ludzi celowo robią sobie żarty, wprowadzają innych w błąd. Jeśli ktoś da się nabrać, wtedy mówi się: „Prima aprilis, nie wierz nikomu, bo się omylisz”.

 

1 kwietniaW prima aprilis nie powinniśmy się złościć ani obrażać, gdy ktoś zrobi nam żart lub dowcip. Niestety nie wszyscy podchodzą do tego święta tak optymistycznie. Niektórzy po prostu nie lubią, gdy ktoś robi sobie z nich żarty, nie mają dystansu do siebie i wówczas może dojść nawet do kłótni. Chcąc zrobić komuś dowcip, pamiętajmy, aby nie przesadzić, bo może się to źle skończyć. Przestraszenie starszej osoby, która choruje na serce, nie jest dobrym pomysłem…

 

 

 

 

W dzień prima aprilis udział biorą także media, które przekazują informacje nie do końca zgodne z prawdą lub pokazują różne żartobliwe sytuacje, pobudzające do śmiechu. W krajach anglojęzycznych dzień ten nazywany jest Dniem Głupca (ang. Fool’s Day).

 

Prima aprilis jest dobrym momentem na rozładowanie złych emocji, ale zawsze trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Jeśli nie mamy pomysłu na żart, warto skorzystać z inspiracji dostępnych na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *