Nowy Rok - Święta.eu

Nowy Rok

Nowy RokNowy Rok to święto międzynarodowe obchodzone w Polsce corocznie 1 stycznia. Jest to dzień wolny od pracy. Zgodnie z tradycją, Nowy Rok wita się lampką szampana o północy. Uroczystość ta ma miejsce w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, podczas zabawy sylwestrowej.

 

 

 

 

Tej nocy wszyscy składają sobie życzenia noworoczne, a także wyznaczają sobie cele na nadchodzący rok w formie postanowień noworocznych. W Nowy Rok zapomina się o tym co było, co już się skończyło, dlatego jest to dobry czas na to, by zacząć wszystko z tzw. „czystą kartą”. Dla wielu osób Nowy Rok to czas przełomowy, zwłaszcza gdy staje się przed podjęciem ważnych życiowych decyzji. Właśnie dlatego powinno się ten czas wykorzystać najlepiej, jak się tylko potrafi. Jeśli coś zrobiliśmy nie tak lub czegoś bardzo żałujemy, to Nowy Rok ułatwi nam podjęcie decyzji, aby to wszystko naprawić.

 

Nowy Rok w innych krajach nie przypada 1 stycznia, np. wyznawcy prawosławia witają Nowy Rok 1/14 stycznia. W Chinach natomiast Nowy Rok jest świętem ruchomym i ma miejsce na przełomie stycznia i lutego, podobnie jest w Wietnamie. W Korei Nowy Rok nosi nazwę Seollal. Święto obchodzone jest zgodnie z koreańskim kalendarzem księżycowo-słonecznym. W Iranie Nowy Rok nazywany jest Nouruz i przypada w dzień równonocy wiosennej.

 

W Nowy Rok zazwyczaj składa się życzenia, aby nadchodzący nowy rok był lepszy od poprzedniego. Tego życzymy także Państwu. Niech każdy nowy rok przyniesie dużo dobrych i szczęśliwych dni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *