Walentynki - Święta.eu

Walentynki

 

Walentynki – dzień zakochanych, to święto przypadające na 14 lutego. Nazwa święta pochodzi od imienia św. Walentego, biskupa i męczennika chrześcijańskiego, który jest nie tylko patronem zakochanych, ale także opiekunem ludzi chorych psychicznie. W tym dniu ludzie wyznają sobie miłość, poprzez osobiste wyznanie lub poprzez wysłanie kartki walentynkowej czy obdarowanie się upominkami.

 

walentynka

Walentynki to święto, które przywędrowało do nas aż z Ameryki (podobnie jak Halloween). W Stanach Zjednoczonych celebruje się ten dzień bardzo hucznie. Ze względu na ten fakt, a także uwzględniając to, że Walentynki to wg niektórych święto komercyjne, dzień zakochanych spotyka się z ostrą krytyką społeczeństwa.

Osoby samotne, z wiadomych względów, nie mają tego dnia powodów do świętowania. Niemniej jednak należy zaznaczyć, że Walentynki, przynajmniej w naszym kraju, są dobrym momentem, aby okazać swoja miłość nie tylko drugiej połówce, ale także pozostałym członkom rodziny, przyjaciołom. Wyznanie, jak bardzo kocha się swoich rodziców czy rodzeństwo, to bardzo miły gest. Takie chwile na długo zapadają w pamięci, dlatego warto je wykorzystać.

Wyznanie, jak bardzo się kogoś kocha wcale nie jest takie proste. Dzięki Walentynkom, można zdobyć się na odwagę i za pośrednictwem kartki walentynkowej, kwiatka lub listu miłosnego, wyznać, jak bardzo nam na kimś zależy. Taka niespodzianka, zwłaszcza od cichego wielbiciela, z pewnością wywoła uśmiech na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *