Zabawy na Dzień Dziadka - Święta.eu

Zabawy na Dzień Dziadka

 

Rozpoznawanie portretuDziadek z wnuczkiem

Dzieci wcześniej rysują portrety  dziewczynki – portret babci, a chłopcy – portret dziadka.  Zadanie  polega  na  odszukaniu swojego portretu na wystawie. Trudność  polega na tym, że portrety nie są  podpisane.

 

Zaplatanie warkoczy

Chętni  dziadkowie  otrzymują  wstążki, potrzebne do wiązania  warkocza. Zadaniem jest zapleść  warkocz jak najszybciej wygrywa ten dziadek, który najdokładniej zaplecie warkocz.

 

Wiązanie  krawata

W konkurencji bierze udział  4 – 6 babć. Zadaniem jest wiązanie krawatów przez babcie. Wygrywa ta babcia która najszybciej zawiąże krawat.

 

Konkurs  z  balonem

Babcia z dziadkiem tańczą z balonem przy piosence ,,babcia tańczy rock and rolla”. Wygrywa ta para, która do końca utrzyma balon.

 

Konkurs „czy dziadek umie zawiązać kokardę?”

Wybieramy kilku dziadków z wnuczkami, dziadkowie próbują zawiązać im na głowach jak najładniejszą kokardę – za wykonane zadanie nagroda.

 

Zabawa powitanka

Dziadkowie i dzieci tańczą na powitanie przy wesołej muzyce, na przerwę w muzyce witają się w parach jedną podaną częścią ciała (np. dłońmi, stopami, kolanami, czołami, plecami itp.)

 

Konkurs z balonami

Dobieramy parami dziadków i babcie ale nie z jednego małżeństwa (6- 7 par),  przy muzyce raz żywej, raz wolnej tańczą ze sobą trzymając jeden balon w parze np. brzuchami, czołami, plecami itp.

 

Konkurs z balonami i zagadkami

Przygotowujemy kilka poleceń na karteczkach, zwijamy je w ruloniki i wkładamy do balonów, po jednej, potem dmuchamy balony i zawiązujemy, wybrani dziadkowie i babcie losują po jednym balonie, przekłuwają go biorą karteczek, która wypadnie i wykonują zadanie tam zapisane np. zaśpiewać piosenkę, zadać zagadkę, powiedzieć wierszyk, wyliczankę, na dużej tablicy narysować wnuka, podać ulubioną zabawę wnuka itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *