W przyszłym tygodniu swoje święto obchodzić będą wszystkie osoby, których praca związana jest bezpośrednio z handlem. Dzień Handlowca przypada na 2 lutego. Dawniej, jeszcze w okresie PRL-u, handlowcy obchodzili swoje święto w pierwszą niedzielę po 29 stycznia.

 

Praca handlowca wymaga nie tylko kwalifikacji zawodowych, ale także odpowiednich predyspozycji. Każdy handlowiec powinien być odporność na stres. W branży handlowej wszystkie sprawy związane z finansami muszą być dopięte na ostatni guzik. Sprzedany towar musi być dostarczony do klienta, a nabyty musi być właściwie wyceniony i sprzedany z zyskiem. Niewątpliwie te czynności wiążą się ze stresem, ponieważ w grę wchodzi obracanie sporą ilością pieniędzy. Poza tym, handlowiec powinien być odpowiedzialny i cierpliwy.

 

Praca w handlu związana jest także z produkcją towarów oraz kształtowaniem ich struktury asortymentowej. To jednak nie koniec obowiązków, jakie spoczywają na handlowcach. Bardzo ważną kwestią jest także marketing, na którym handlowcy muszą się znać, by sprzedaż towarów bądź usług przyniosła zysk i zwiększyła rozpoznawalność marki.

 

Dzień Handlowca świętuje się także w innych krajach, np. w Rosji oraz w Islandii, ale ma to miejsce w innych miesiącach.

 

Wszystkim Handlowcom z okazji ich święta życzymy niłych relacji z klientami oraz wielkich transakcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *