Dziś obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka. Data święta nie jest przypadkowa i wiąże się z datą urodzenia twórcy tej postaci. Mowa o brytyjskim pisarzu Alanie Aleksandrze Milne. Urodził się on 18 stycznia 1882 roku. Pisarz miał synka, któremu na pierwsze urodziny sprezentował pluszowego misia, który, jak się okazało, stał się pierwowzorem Kubusia Puchatka.

Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek – miś o bardzo małym rozumku

Kubuś Puchatek to postać fikcyjna stworzona przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a. Jest to główna postać występująca w serii bajek o misiu, którego ulubionym przysmakiem jest miód. Oprócz Kubusia Puchatka w książce występują także takie postaci, jak: Prosiaczek, Kłapouchy, Królik, Sowa, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś. Pierwsza książka o przygodach Kubusia Puchatka pojawiła się 14 października 1926 r. Bardzo szybko ujęła czytelników, zwłaszcza tych najmłodszych. Od tego czasu Kubuś Puchatek jest jedną z najsłynniejszych postaci w literaturze dziecięcej.

Najpopularniejsze cytaty z Kubusia Puchatka

Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

***

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?

– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

***

Jestem Misiem o Bardzo Małym Rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.

***

-Puchatku?

-Tak Prosiaczku?

-Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę – Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.

***

Wiesz, Prosiaczku…miłość jest wtedy…kiedy kogoś lubimy…za bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *