Dzień Optymisty jest świętem bardzo młodym, ponieważ obchodzimy je dopiero od 2 lat, czyli od 2016 roku. W związku z tym jest mało popularne. Niemniej jednak, ze względu na pozytywny charakter święta, dzień ten chętnie obchodzony jest przez optymistów, czyli osoby dostrzegające pozytywne strony każdej sytuacji i wierzące w sprzyjający rozwój wydarzeń. Taka postawa jest głównym celem Dnia Optymisty.

 

Czy warto być optymistą?

 

Oczywiście, że warto. Jak dowodzą badania, osoby pozytywnie nastawione do życia mniej chorują. Z kolei pesymiści to najczęściej osoby cierpiące na choroby sercowe, zmagające się z wysokim ciśnieniem, nerwicą, problemami układu krążenia itp. Optymiści są spokojniejsi do wielu spraw podchodzą z dystansem. Pozytywne nastawienie ułatwia im zmaganie się z problemami dnia codziennego. Dzień Optymisty jest doskonałą okazją do tego, by zmienić coś w swoim życiu – przestać się wszystkim zamartwiać, bo to po prostu nic nie pomoże, a jedynie zaszkodzi.

 

Ciekawe cytaty o optymistach

 

Optymistę spotyka w życiu tyle samo niepowodzeń i tragedii, co pesymistę, ale optymista znosi to lepiej.

Optymiści! Na waszych grobach do końca świata będzie płonął ogień…

Optymiści – czarodzieje, którzy nawet z niczego potrafią zrobić coś. Realiści – postacie w czarno-białym filmie. Pesymiści – upadłe anioły, które oślepły.

Optymista to taki człowiek, który wieszając się, wierzy, że jutro będzie lepiej.
(Sławomir Kuligowski)

Optymizm jest zawsze wynikiem niedostatecznych informacji.
(Jacques Tati)

Człowiek, który polega na sobie, myśli pozytywnie, jest optymistą i podejmuje pracę z wiarą w sukces, działa jak magnes. Przyciąga ku sobie twórce mocze wszechświata.
(Norman V. Peale)

Pesymista: optymista z praktyką życiową.

Pesymista widzi trudności w każdej okazji, optymista – okazje w każdej trudności.
(Winston Churchill)

Pesymizm prowadzi do słabości, optymizm do siły.
(William James)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *