Dziś przypada Dzień Pracownika Ochrony. Ochroniarze to osoby wyróżniające się ogromną odwagą oraz sprawnością fizyczną. Ich zadaniem jest ochrona ludzi i mienia, dlatego każdy, kto stara się zostać ochroniarzem musi zdawać sobie sprawę z tego, jak wielką odpowiedzialnością jest zawód ochroniarza. Ochronę najczęściej spotkać można w sklepach spożywczych, obuwniczych, odzieżowych itp. Ochroniarze obstawiają także koncerty i inne imprezy masowe. Wykwalifikowani ochroniarze znajdują zatrudnienie w większych firmach, a Ci najwybitniejsi, odznaczający się niebywałymi zdolnościami, chronią najwyższe władze w państwie.

 

Licencjonowany pracownik ochrony

 

Aby stać się licencjonowanym ochroniarzem, należy spełnić konkretne kryteria, dzięki którym zdobędzie się określone kwalifikacje w zawodzie. Osoba starająca się o bycie ochroniarzem powinna:

 

  • mieć ukończone 21 lat,
  • ukończoną przynajmniej szkołę gimnazjalną,
  • być zdolna do wykonywania wszelkich czynności prawnych,
  • nie może być notowana, nie może mieć wyroku itp.,
  • posiadać zdolność zarówno fizyczną, jak i psychiczną do wykonywania określonych zadań.

 

Powszechnie panuje pewien stereotyp ochroniarzy, do których przyczepiona jest łatka mięśniaka. Ludzie myślą, że tzw. kark, oprócz tego, że groźnie wygląda, to tak naprawdę nie jest w stanie dogonić złodzieja czy innego przestępcy. Nic bardziej mylnego, osoby przyjmowane na stanowisko ochroniarza, muszą wykazać się sprawnością fizyczną oraz przebytym kursem na ochroniarza. Dzień Pracownika Ochrony jest więc doskonałym momentem, aby dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat pracy ochroniarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *