31 lipca przypada w naszym kraju Dzień Skarbowości. Jest to polskie święto, które obchodzone jest w Polsce już od 2008 roku na podstawie zarządzenia Ministra Finansów oraz od 2010 roku zgodnie z rozporządzeniem ustawy. Święto Skarbowości upamiętnia uchwalenie ustawy z 31 lipca 1919 roku, które związane było z tymczasową organizacją władzy i urzędów skarbowych.

 

Jest to święto zwyczajowe, dlatego dzień ten nie jest wolny od pracy. Święto ma jeden podstawowy cel, tj. jednoczenie środowiska administracji skarbowej i budowanie wspólnej tożsamości tej grupy zawodowej świata administracji skarbowej oraz tworzenie wspólnej tożsamości tej grupy zawodowej.

 

Kto obchodzi Dzień Skarbowości? Przede wszystkim dzień ten uroczyście świętują wszyscy urzędnicy i osoby związane z urzędami skarbowymi, a także urzędami kontroli skarbowej. Choć urzędnicy w naszym kraju nie są lubiani przez społeczeństwo, to warto tego dnia postarać się być dla nich miłym i rozładować napięcie w urzędach rzucając jakiś śmieszny kawał, których o urzędach skarbowych jest mnóstwo, np.:

 

Staruszka wypełnia druczki w urzędzie skarbowym. Pisze i pisze, chociaż ręka jej się trzęsie… Wreszcie wypełniła i oddaje urzędnikowi, który od razu sprawdza:

– Musi się pani jeszcze podpisać.
– Panie kochany, a jak się mam podpisać?
– Normalnie. Tak, jak się pani na przykład podpisuje w liście.
Staruszka napisała: „Całuję Was mocno! Babcia Zosia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *