Dzień Ukrytej Miłości oraz Dzień Osób Nieśmiałych obchodzimy 14 stycznia. To święto jest świetną okazją, aby w końcu zdobyć się na odwagę i wyznać miłość osobie, do której żywimy uczucie.

 

Bardzo dużo osób ma problem z wyznaniem tego, co czują. Każdy ma inny powód. Niektórzy się wstydzą, boją się odrzucenia albo po prostu nie wiedzą, jak to zrobić. Badania jednego z psychologów – Philipa Zimbardo, dowiodły, że aż 93% osób w przynajmniej kilku różnych sytuacjach wykazało się niebywałą nieśmiałością.

 

Dzień Ukrytej Miłości i Osób Nieśmiałych może pomóc wielu osobom, które tracą odwagę w momencie, gdy chodzi wyznanie uczuć. Jest to doskonała okazała do podjęcia ryzyka i porozmawiania z osobą, którą się kocha. Być może odwzajemnia ona nasze uczucia, co może prowadzić do stworzenia wspaniałego związku.

 

Nieśmiałość wynika z niskiej samooceny. Istnieją czynniki, które poprawiają pewność siebie i dodają odwagi. Oto kilka prostych przykładów do zastosowania w praktyce:

 

  • wychodź poza swoją strefę komfortu i zacznij rozmawiać z innymi ludźmi – na początek zapytaj chociażby o drogę,

  • nie przejmuj się tym, co pomyślą o Tobie inni,

  • poznaj swoją wartość – wypisz na kartce swoje dotychczasowe osiągnięcia, z czego jesteś zadowolony i to, co w sobie lubisz,

  • często się uśmiechaj – naturalny i niewymuszony uśmiech dodaje więcej pewności siebie, niż myślisz,

  • nie porównuj się z innymi – każdy ma swoją indywidualną osobowość, a przy osobach, które są w czymś lepsze, zawsze będziesz czuł się gorzej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *