Singiel to nie status związku, to styl życia… Dzisiaj swoje święto mają single, czyli osoby, które świadomie wybrały życie w pojedynkę. Podjęcie takiej decyzji może mieć wiele przyczyn, dlatego warto bliżej przyjrzeć się tego typu osobowościom. Czy rzeczywiście bycie singlem to styl życia? A może wiąże się to z modą? Chęcią bycia wolnym, niezależnym…?

 

 

Choć Dzień Singla nie jest tak popularny jak Walentynki, coraz więcej osób zaczyna je obchodzić i to dość hucznie. To zadziwiające, ale w Polsce liczba singli z każdym rokiem wzrasta. Obecnie jest ich ok. 6 milionów. Dlaczego akurat 15 lutego? Tak jak Walentynki przypadają w rocznicę śmierci św. Walentego – patrona zakochanych, tak Dzień Singla obchodzi się w dzień wspomnienia św. Faustyny – patronki samotnych serc.

 

 

Jak single świętują swój dzień?

 

 

Pomysłów jest mnóstwo. Ze względu na fakt, że święto to staje się coraz bardziej popularne, wiele instytucji zaczyna brać to pod uwagę i proponuje klientom ciekawe oferty handlowe, np. biura podróży organizują wycieczki dla singli, banki tworzą specjalne oferty wzięcia kredytu dla singla, restauracje organizują bankiety, na które przychodzą osoby samotne.

 

Jeśli chcemy zrobić niespodziankę osobie samotnej, możemy jej wykupić pakiet w spa, zabrać ją do kina, restauracji albo zwyczajnie zaprosić ją do siebie na lampkę wina. Liczy się fakt, że pamięta się o takich osobach, że w takie dni nie są same, chyba, że bardzo tego chcą. Niektórzy po prostu cenią sobie ciszę, spokój, wolność.

 

 

Plusy bycia singlem

 

 

Podjęcie decyzji o byciu singlem nie bierze się znikąd. Zwykle poprzedza to długoletnie bycie z drugą osobą w związku. Dopiero wtedy zaczyna się rozumieć, że nie jest się szczęśliwym, że jest ktoś lub coś, co nas ogranicza itp. Wówczas podejmuje się decyzję o tym, że resztę życia chce się spędzić samemu. Wbrew pozorom ma to swoje pozytywne strony. Przede wszystkim można pozbyć się wiecznych kłótni z partnerem/partnerką, zaczyna się niezależne życie na własny rachunek. Sami podejmujemy decyzję, nie jesteśmy za nic odpowiedzialni – jesteśmy wolni. Single to zazwyczaj karierowicze. Swoje życie poświęcają pracy i przez to czują się spełnieni i naprawdę szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *