Dzień Dziadka przypada 22 stycznia, zaraz po Dniu Babci. W związku z tym często łączy się te dwa uroczyste dni, by móc świętować razem z dziadkami ten wyjątkowy dzień. Dzieje się tak głównie w szkołach i przedszkolach, kiedy specjalnie dla babć i dziadków przygotowuje się inscenizacje z okazji ich święta. Dzieci recytują wiersze, śpiewają piosenki, a także wręczają dziadkom drobne upominki, np. laurki, kwiaty, słodycze.

 

 

Dzień Dziadka – pomysły na prezenty

 

Dzień Dziadka

 

Nie masz pomysłu na prezent dla dziadka? Nie martw się, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Przede wszystkim powinniśmy ustalić, ile chcemy przeznaczyć na prezent. Jeśli mamy wystarczająco dużo środków, możemy zakupić coś, co będzie ułatwiało życie seniora. Mamy tutaj na myśli m.in. laskę do chodzenia, dużą kwadratową lupę do czytania, but elektryczny, ciśnieniomierz, koc rozgrzewający czy też masażer do stóp.

 

 

Jeśli jednak nasz budżet nie pozwala nam zaszaleć, wybierzmy inną opcję. W końcu liczy się pamięć. Kwiaty i słodycze są dość oklepane, dlatego jeśli chcemy być oryginalni, możemy przygotować coś samemu. Bardzo trafnym prezentem jest zrobienie tortu, upieczenie ciasta, przygotowanie obiadu, zrobienie własnoręcznego upominku – ramki do zdjęć, kartki z życzeniami, poszewki na poduszkę, breloczka do kluczy itp. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności. Tego typu prezenty z pewnością ucieszą każdego dziadka.

 

 

Dzień Dziadka obchodzi się od 1981 roku, czyli dużo później niż Dzień Babci. Niemniej jednak święto jest tak samo ważne i równie uroczyście obchodzone jak Dzień Babci. Wszystkim dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń i zadowolenia z wnuków!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *