Święta Bożego Narodzenia to czas skłaniający do refleksji nie tylko nad życiem Jezusa, który urodził się, aby oddać za nas życie, ale także nad własnym życiem. Święta Bożego Narodzenia są doskonałym momentem, aby móc wreszcie zakończyć waśnie i spory z bliskimi, znajomymi. Dzielenie się opłatkiem jest ku temu świetną okazją…

 

Po wieczerzy wigilijnej o północy chrześcijanie udają się do kościoła na uroczystą mszę, zwaną pasterką. Msza odprawiana jest w noc Bożego Narodzenia i upamiętnia przybycie pasterzy do Betlejem.

 

 

Kwintesencja Świąt Bożego Narodzenia tkwi w wierszu ks. Jana Twardowskiego „Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?”, a mianowicie:

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

 

 

II dzień świąt

 

 

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia to dzień poświęcony postaci św. Szczepana – pierwszego męczennika za wiarę chrześcijańską. Jest on patronem archidiecezji wiedeńskiej, kamieniarzy, oraz tkaczy i kucharzy. W kościołach, 26 grudnia, odprawia się uroczyste msze święte. Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia to czas poświęcany rodzinie. Tego dnia, podobnie jak w I dzień świąt, odwiedza się swoich bliskich i znajomych. Zbliża się koniec roku, dlatego warto zadbać o to, by zakończyć go w zgodzie z samym sobą i z bliskimi. Zacznijmy ten nowy rok z czystą kartą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *