Luty pomału dobiega końca. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Marzec zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wiosna. W przyszłym tygodniu obchodzić będziemy trzy święta, a mianowicie Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

 

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

 

Święto przypada we wtorek – 27 lutego. Tego dnia wszystkie organizacje pozarządowe, takie jak PCK czy Caritas, organizują happeningi i innego rodzaju imprezy, podczas których uświadamiają społeczeństwo, na czym polega ich praca, jak wiele oni sami mogą zrobić na rzecz innych. Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych obchodzi się już od 8 lat. Pierwsze obchody święta miały miejsce w Helsinkach, w 2014 roku.

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

W czwartek (1 marca) obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto stosunkowo młode, bo obchodzone dopiero od 8 lat. Kim byli Żołnierze Wyklęci? Jak wyglądają obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym kraju? Tego dowiecie się z czwartkowego wpisu.

 

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

 

Międzynarodowy Dzień Pisarzy przypada w sobotę, tj. 3 marca. Tego dnia powinno pamiętać się nie tylko o wybitnych polskich pisarzach zamierzchłych czasów, ale także współczesnych literatów oraz ich twórczości. Z wpisu dowiecie się czym był PEN Club oraz jakie nazwiska pisarzy odegrały największą rolę w literaturze XVIII i XIX wieku.

Już teraz zachęcamy wszystkich do lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *