Nadchodzący weekend jest bardzo obfity w święta. Od wczoraj obchodzimy Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielka Sobota. Dziś w kościołach nie odprawia się mszy, a jedynie adorację krzyża. Wielki Piątek upamiętnia śmierć Jezusa na krzyżu. Dziś także obowiązuje ścisły post. Jutro Wielka Sobota. Wierni gromadzą się w kościołach i święcą pokarmy, tzw. święconki. O północy odprawiana jest uroczysta msza rezurekcyjna.

 

Wielkanoc i prima aprilis

 

W niedzielę przypada Wielkanoc – radosny dzień, kiedy Jezus Chrystus zmartwychwstał. Tego dnia rodzina spotyka się przy stole i spożywa wspólnie śniadanie wielkanocne. Zgodnie ze zwyczajem, do dziec przychodzi zajączek. Zwykle zostawia im w koszyczku drobne upominki i słodycze. Co ciekawe, w niedzielę przypada także prima aprilis.

 

Światowy Dzień Autyzmu i Święto Miłosierdzia Bożego

 

W kolejnym tygodniu przypadają dwa święta. W poniedziałek, 2 kwietnia, obchodzić będziemy Światowy Dzień Autyzmu. Dowiecie się, czym jest autyzm, jakie są objawy tej choroby, a także czy istnieją jakieś szanse na całkowite wyleczenie choroby. Światowy Dzień Autyzmu to doskonały moment, aby zrozumieć osoby cierpiące na autyzm, a także ich rodziny.

 

W niedzielę, 8 kwietnia, przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to święto kościelne, upamiętniające postać św. Faustyny Kowalskiej, a w zasadzie jej słynne objawienia, które zapisała w swoim dzienniczku.

 

Korzystając z okazji, chcielibyśmy wszystkim naszym czytelnikom życzyć zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze

życzy serwis Święta.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *