Przyszły tydzień zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ każdego dnia przypada jakieś święto. W poniedziałek obchodzić będziemy Dzień Górnika, czyli wszystkim dobrze znaną Barbórkę. Tego dnia, zwłaszcza na górnym Śląsku, organizowane są tzw. karczmy piwne. Jest to uroczystość, w której udział biorą nie tylko górnicy, ale także inne osoby, których praca wiąże się z pracą w kopalni.

 

Mikołajki, Dzień Wolontariusza oraz Dzień Lotnictwa Cywilnego.

 

Kolejnego dnia, tj. 5 grudnia, przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, a w środę upragnione przez najmłodszych mikołajki. Należy pamiętać, aby we wtorek porządnie wyczyścić buty, tak by rano znaleźć w nich drobne upominki od św. Mikołaja. W czwartek swoje święto mają osoby, których pracą czy nawet hobby jest lotnictwo, ponieważ 7 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego.

 

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny i Dzień Przeciwdziałania Korupcji

 

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to święto upamiętniające niepokalane poczęcie Maryi. Jako że Maryja miała urodzić Jezusa, została poczęta bez grzechu pierworodnego. W kościele katolickim tego dnia odbywa się uroczysta msza święta. Warto dodać, że dogmat ten orzekł papież Pius IX i miało to miejsce 8 grudnia 1854 roku. W sobotę (9 grudnia) przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji, a w niedzielę Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. O każdym z wyżej wymienionych świąt będziemy wspominać we wpisach, dlatego już teraz zachęcamy do śledzenia naszej witryny poświęconej świętom w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *