Przyszły tydzień będzie bardzo bogaty w święta, ponieważ prawie każdego dnia przypada jakaś okazja do świętowania. We wtorek, 20 marca, przypada Początek astronomicznej wiosny. Kolejnego dnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Leśnika. W czwartek, 22 marca, przypada Światowy Dzień Wody, a kolejnego dnia Światowy Dzień Meteorologii. Koniec tygodnia przyniesie nam już zalążek Świąt Wielkanocnych i jednocześnie wiosny! W niedzielę przypada Niedziela Palmowa oraz zmiana czasu z zimowego na letni.

 

Początek astronomicznej wiosny

 

Początek astronomicznej wiosny jest często mylony z początkiem kalendarzowej wiosny. Otóż wyjaśniamy. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się 20 marca, a kalendarzowa kolejnego dnia, tj. 22 marca. Jeszcze innym typem wyznaczającym początek wiosny jest meteorologia. Początek meteorologicznej wiosny miał już miejsce na początku marca, a dokładnie 1 marca.

 

Światowy Dzień Leśnika

 

Jak wygląda sytuacja leśnictwa w Polsce? Czym różni się leśnik od drzewiarza? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule poświęconym leśnikom oraz wszystkim osobom, których praca związana jest z leśnictwem.

 

Światowy Dzień Wody

 

Wpis dotyczący Światowego Dnia Wody zawierać będzie bardzo ciekawe informacje związane m.in. ze sposobami na oszczędzanie wody. Już teraz zachęcamy do odwiedzenia naszego serwisu w czwartek, 22 marca.

 

Światowy Dzień Meteorologii

 

Swojego dnia w kalendarzu doczekała się także nauka zajmująca się badaniem zjawisk atmosferycznych. W piątek, 23 marca, obchodzić będziemy Światowy Dzień Meteorologii.

 

Zmiana czasu z zimowego na letni, Niedziela Palmowa

 

W nocy z soboty na niedzielę będziemy przestawiać zegarki z godziny 2 na 3, przez co będziemy spać krócej. Pamiętajmy o przestawieniu zegarków, aby przypadkiem nie pomylić godziny i udać się poświęcić palemki do kościoła godzinę szybciej, bowiem w niedzielę przypada Niedziela Palmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *