Dzisiejszy dzień należy do kobiet. I tych starszych, i tych młodszych. Już od ponad 100 lat w Polsce i na świecie obchodzi się Dzień Kobiet. W Polsce jest to 8 marca, natomiast w Wielkiej Brytanii dzień przypada 10 marca, w Tunezji 13 sierpnia. W Rosji 8 marca jest dniem wolnym od pracy. Rosjanie obchodzą ten dzień bardzo uroczyście, ponieważ Dzień Kobiet zwiastuje nadejście wiosny.

 

8 marca

 

Obchody

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet, tak jak każde święto, ma swoich zwolenników i przeciwników. Skąd różne poglądy na temat tego dnia? Niektórzy mężczyźni uważają, że Dzień Kobiet wcale nie musi być okazją do składania życzeń i wręczania prezentów kobietom, ponieważ każdy inny dzień jest doskonałą okazją na podziękowanie kobietom za ich wsparcie, troskę i miłość. Z kolei inni twierdzą, że owszem, można kobietom bez okazji wręczyć kwiaty, ale jednak Dzień Kobiet pozwala docenić także inne kobiety, nie tylko żony, matki i córki, ale także koleżanki z pracy, podwładne itd.

 

Co podarować kobiecie?

 

Kwiaty, wino i czekoladki – to najpopularniejsze prezenty, jakie wręcza się kobietom w dniu ich święta. Niestety tego typu upominki zaczynają odchodzić do lamusa, ponieważ kobiety chcą czegoś więcej i wcale nie musi się to wiązać z wysokimi kosztami. Owszem, z pewnością mile widziana byłaby biżuteria, perfumy czy weekend w spa, ale nie o to tutaj chodzi. Dla kobiet ważne jest to, by mężczyzna naprawdę je zaskoczył, ale czymś, co zrobił sam. W związku z tym doskonałym prezentem-niespodzianką będzie samodzielnie przygotowana kolacja przy świecach, tort lub inny słodycz, gorąca kąpiel z lampką wina czy też romantyczny spacer zakończony romantyczną kolacją. Pomysłów jest mnóstwo – wszystko zależy od inwencji twórczej organizatora.

 

Na koniec fragment najpiękniejszego wiersza o kobiecie autorstwa Juliana Tuwima:

 

Ewa (fragment)

A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,

Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,

Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,

I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza…

I anioł i demon, i upiór i cud,

I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.

Początek i koniec…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *