W tym tygodniu, dokładnie 12 sierpnia, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Dzień ten świętowany jest przede wszystkim przez kraje należące do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zgromadzenie ONZ ustanowiło to święto w 1999 r. na wniosek Światowej Konferencji Ministrów Odpowiedzialnych za Sprawy Młodzieży. 

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Młodzieży

W wielu krajach, 12 sierpnia, mają miejsce różnego rodzaju festyny, apele, konferencje i inne imprezy nawiązujące tematycznie do Międzynarodowego Dnia Młodzieży. Głównym celem święta jest zjednoczenie młodzieży na całym świecie, bez względu na rasę, kolor skóry, wyznanie itp. Obchody tego święta są doskonałym momentem na przedyskutowanie wielu tematów związanych z młodzieżą, także tych objętych sferą tabu.

 

Światowe Dni Młodzieży

Z Międzynarodowym Dniem Młodzieży ściśle wiążą się Światowe Dni Młodzieży, organizowane co 2-3 lata z inicjatywy papieża Jana Pawła II. Podczas spotkań młodzieży do wybranego miasta zjeżdżają się młodzi katolicy z całego świata. Ostatnie Światowe Dni Młodzieży odbyły się w zeszłym roku w Krakowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *