W tym tygodniu świętowaliśmy tłusty czwartek. Tego dnia kalorie się nie liczyły. Z racji tego, że zjedzenie pączka symbolizuje dostatek, każdy zjadł tyle pączków, ile tylko zdołał pomieścić. Kolejny tydzień będzie bogaty w huczne wydarzenia, ponieważ ostatnie dni karnawału przypadają właśnie w tym tygodniu. Mowa oczywiście o wtorkowych ostatkach.

 

Walentynki w Środę Popielcową

 

W tym roku Walentynki przypadają tego samego dnia co Popielec. Oznacza to, że od 14 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia katolicy biorą udział w uroczystej mszy, podczas której posypuje się głowy popiołem na znak nawrócenia i pokuty.

W środę jednak dla wielu ważniejsze będzie inne święto, a mianowicie Walentynki. Dzień Zakochanych to szczególny dzień, kiedy można wyznać miłość swojej sympatii. Okazuje się, że Walentynki przywędrowały do nas nie z Ameryki, a z Francji, ale o tym szerzej już w najbliższą środę.

 

Dzień Singla

 

Swojego dnia w kalendarzu doczekały się także osoby samotne. Mowa o Dniu Singla, który przypada zaraz po Walentynkach, a więc 15 marca. Sposobów na spędzenie Dnia Singla jest sporo, ale nie będziemy zdradzać szczegółów. Tym wpisem zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego serwisu w przyszłym tygodniu, a dokładniej 13, 14 i 15 lutego. Aby miłym akcentem zakończyć wpis, życzymy wszystkim udanej końcówki karnawału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *