Przyszły tydzień będzie dość rozrywkowy, ponieważ będzie to ostatni tydzień przed rozpoczynającym się 3 grudnia adwentem. To właśnie w przyszłym tygodniu przypadają andrzejki, czyli wieczór wróżb obchodzony w nocy z 29 na 30 grudnia. Pamiętajmy, że jest to ostatni moment, kiedy można udać się na zabawę, ponieważ w okresie adwentu, zgodnie z przykazaniem kościelnym, nie można urządzać hucznych zabaw.

 

Andrzejki, Dzień Walki z AIDS i Światowy Dzień Walki z Uciskiem

 

W przyszłym tygodniu, a dokładniej 1 grudnia (piątek), obchodzić będziemy także Światowy Dzień Walki z AIDS. Każdego roku świętuje się ten dzień pod innym hasłem. Jakie hasło będzie przyświecało akcji w tym roku? Tego dowiemy się już niebawem…  

 

Trzecie święto w tym tygodniu to Światowy Dzień Walki z Uciskiem. Przypada ono na 2 grudnia (sobota). Wiele osób zastanawia się, o jaki ucisk chodzi? Z pewnością nie ten fizyczny. Chodzi o takie formy ucisku, jak zniewalanie, zastraszanie itp. W związku z tym Światowy Dzień Walki z Uciskiem nazywany jest także jako Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Zniesienie Niewolnictwa, a data 2 grudnia upamiętnia rocznicę podpisania konwencji o likwidacji handlu ludźmi, jaki miało miejsc w 1949 roku.

 

Jeśli chcecie być na bieżąco z wszystkimi świętami, śledźcie wpisy zamieszczane na naszej stronie. Życzymy miłej lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *