Przyszły tydzień będzie bogaty w święta, bowiem w dniach 12-18 marca przypadają aż trzy święta. W środę, 14 marca, obchodzić będziemy Dzień Liczby Pi. Jest to święto obchodzone głównie przez matematyków oraz miłośników nauk ścisłych. Kolejny dzień to Światowy Dzień Praw Konsumenta. Z kolei w sobotę, 17 marca, przypada Dzień św. Patryka. Dzień ten popularny jest przede wszystkim w Irlandii, jednak w Polsce jest coraz bardziej popularyzowany w szkołach i innych placówkach oświatowych.

 

Dzień Liczby Pi

 

Słynną liczbę Pi zna chyba każdy, ale czy potrafi wymienić z pamięci więcej niż jej trzy pierwsze cyfry po przecinku? To niemożliwe? A jednak! Okazuje się, że jest bardzo prosty i skuteczny sposób na zapamiętanie liczby Pi z dokładnością 25 miejsc po przecinku. Wystarczy nauczyć się prostego rymowanego wiersza, którego autorką jest nasza noblistka – Wisława Szymborska. Kolejna ciekawostka dotyczy daty święta. Dlaczego obchodzimy Dzień Liczby Pi akurat 14 marca? Tego wszystkiego dowiecie się w przyszłym tygodniu, dlatego już teraz zachęcamy wszystkich do lektury.

 

Światowy Dzień Praw Konsumenta

 

Kim jest konsument? Jakie obowiązują prawa konsumenta w Polsce? Co należy do zadań rzecznika praw konsumenta? Tego wszystkiego dowiecie się już w najbliższy czwartek – 15 marca. Tego dnia przypada Światowy Dzień Praw Konsumenta. Jest to święto obchodzone już od ponad 30 lat. Pierwsze obchody miały miejsce w 1983 roku w Ameryce.

 

Dzień św. Patryka

 

Św. Patryk jest patronem Irlandii, nazywanej często zieloną wyspą, ponieważ tylko w tym regionie dominują tereny pokryte soczystą, intensywną zielenią. W związku z tym, w Dzień św. Patryka, mieszkańcy Irlandii wychodzą na ulice poprzebierani na zielono, biorąc udział w pochodach. Z sobotniego wpisu dowiecie się, jak wyglądają obchody święta w Irlandii, a także co głosi legenda o św. Patryku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *