Tak jak poprzedni tydzień był owocny jeśli chodzi o święta, tak w tym tygodniu będzie ich znacznie mniej, bo jedynie trzy… O jakich świętach mowa? W poniedziałek, 11 grudnia, przypada Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich, w środę swoje święto ma telewizja dla dzieci, ponieważ 13 grudnia to Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. W związku z tego typu świętem poruszany jest temat dotyczący tego, czy dzieci powinny oglądać telewizję czy nie. Nie da się ukryć, że telewizor jest przecież w każdym domu i trudno zapanować nad tym, żeby dziecko całkowicie odcięło się od TV. A jakie jest Wasz zdanie na ten temat?

 

 

Na zakończenie tygodnia, w niedzielę (17 grudnia), obchodzić będziemy Dzień bez Przekleństw. To świto, w przeciwieństwie do Światowego Dnia Telewizji dla Dzieci, adresowane jest do dorosłych. Ci, którzy nadużywają przekleństw powinni tego dnia pilnować się, a najlepiej wyznaczyć sobie karę – za każde przekleństwo wrzucić do skarbonki złotówkę.

 

 

Każdy kolejny tydzień przybliża nas do najważniejszego święta w grudniu i nie jest to premiera kolejnej części Gwiezdnych Wojen. Chodzi oczywiście o Święta Bożego Narodzenia, do których pozostało już tylko 15 dni.

 

 

Nie zapamiętaliście? To jeszcze raz krótkie przypomnienie:

 

 

  • Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich – 11 grudnia
  • Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci – 13 grudnia
  • Dzień bez Przekleństw – 17 grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *