W tym tygodniu, a dokładniej 31 grudnia (czwartek), przypada Sylwester, czyli jednoczesne świętowanie zakończenia starego roku i rozpoczęcia roku nowego. Jest to czas hucznych zabaw, w czasie których ludzie bawią się na różny sposób. Jedni wybierają się na bale sylwestrowe organizowane przez restauracje, inni urządzają własnego Sylwestra w domu lub wybierają się na rynek, na którym często organizowane są koncerty z udziałem gwiazd.

 

Warto jednak zaznaczyć, że coraz częściej odchodzi się od klasycznych form witania Nowego Roku. Ludzi szukają oryginalnych sposobów na to, by w niecodzienny sposób spędzić ten czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Chcą zapamiętać ten czas na długo, dlatego szukają ciekawych pomysłów, których, jak się okazuje, nie brakuje. Obecnie popularne jest spędzane Sylwestra w górach, nad morzem lub w ośrodkach wypoczynkowych.

 

W Internecie można także znaleźć dość nietypowe oferty zabawy sylwestrowej organizowanej np. w tramwaju, w filharmonii, na basenie, a nawet w kinie. Równie popularne są noworoczne oferty wyjazdowe last minute. Wówczas można wybrać się na kilka dni w ciepłe kraje i tam świętować nadejście Nowego Roku. Pomysłów jest wiele i wszystko uzależnione jest od kwestii finansowych. Przeciętny koszt zabawy sylwestrowej w restauracji wynosi ok. 300 zł na parę. Z kolei decydując się na imprezę sylwestrową w klubie, zapłacimy ok. 70-80 zł za osobę. Mówiąc o wycieczkach zagranicznych, musimy nastawić się na jeszcze większe koszty, dochodzące nawet do kilku tysięcy. Jeśli więc stać nas na spędzenie Sylwestra na Malediwach, to czemu z tego nie skorzystać? W końcu to wyjątkowy moment, kiedy stary rok idzie w niepamięć i zaczynamy nowy rok z nowymi planami i marzeniami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *