Chełmno - miasto zakochanych - Święta.eu

Chełmno – miasto zakochanych

W Polsce miastem zakochanych jest Chełmno. W chełmińskiej farze znajdują się relikwie św. Walentego. W dniu 14 lutego w kościele farnym odbywają się uroczyste msze, podczas których wystawia się relikwie patrona zakochanych.

 

Relikwie (niewielka cząstka głowy biskupa) mieszczą się w srebrnej puszce w kształcie regularnego ośmioboku. Pojemnik ma okrągłą, szklaną pokrywę, więc relikwia jest widziana przez szkło. Tego dnia do Chełmna przybywa rzesza turystów, biorących udział w walentynkowych zabawach oraz koncertach.

 

Tradycją miasta jest układanie na rynku wielkiego płonącego serca z lampionów. Tego dnia zakochani mogą udać się na romantyczny spacer uliczkami miasta, odwiedzając park Nowe Planty, gdzie mieści się ławeczka dla zakochanych. Ale to nie koniec atrakcji. Warto dodać, że w Chełmie podczas Walentynek organizowane są liczne konkursy oraz zabawy i wystawy. Tradycją jest także pieczenie bułeczek walentynkowych z lubczykiem przez lokalnych piekarzy. Jeśli więc nie mamy pomysłu na to, gdzie zabrać swoją ukochaną, wycieczka do miasta zakochanych z pewnością okaże się miłą niespodzianką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *