Akcja "Znicz" - Święta.eu

Akcja „Znicz”

Akcja „Znicz 2017” to coroczna akcja organizowana przez policję podczas Święta Zmarłych. Trwa zazwyczaj 4 dni. Zaczyna się w przeddzień Wszystkich Świętych, a kończy dzień po Zaduszkach. Akcja „Znicz” polega na nasilonych, masowych kontrolach trzeźwości kierowców, pilnowaniu, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości oraz kierowaniu ruchem głównie w okolicach cmentarzy. Akcja „Znicz” organizowana jest przez policję, ale pomaga jej także straż miejska, a także harcerze. Zdania na temat istnienia tego typu akcji są podzielone. Jedni uważają, że jest to dobry pomysł, ponieważ dzięki licznym kontrolom policyjnym, kierowcy są zmuszeni zdjąć nogę z gazu, dzięki czemu jest mniej wypadków. Inni są zdania, że zbytnia ingerencja policji nic nie wskura, wręcz przeciwnie, może tylko zaszkodzić, ponieważ zbyt wolna jazda może być przyczyną licznych kolizji.

policja

 

Kiedy można spodziewać się komunikatu?

 

Zazwyczaj kilka dni przed Wszystkimi Świętymi władze miasta wydają komunikat o zmienionym ruchu drogowym w okolicach cmentarzy. Dobrze się z nimi zapoznać, jeśli chce się uniknąć mandatu. Zazwyczaj wygląda to tak, że na oficjalnej stronie miasta pojawia się informacja zawierająca plik, który po kliknięciu prezentuje szczegółowy rozkład ulic wraz z nowo obowiązującą organizacją ruchu, której warto się przyjrzeć.

 

Akcja „Znicz” 2017

 

Akcja „Znicz” to postrach dla kierowców, ponieważ tego dnia kierowcy muszą mieć się na baczności. Powinni zachować ostrożność oraz odpowiednią prędkość podczas prowadzenia auta. Poza tym warto patrzeć na znaki, jazda na pamięć może okazać się zgubna, ponieważ w czasie Święta Zmarłych zmienia się organizacja ruchu w mieście i wiele ulic zostaje wyłączonych z ogólnego ruchu. Na stronie Komendy Głównej Policji można dowiedzieć się szczegółowych informacji na temat bilansów z corocznych akcji „Znicz”.

 

Podsumowanie Akcji „Znicz” 2016

 

Wstępne podsumowanie Akcji „Znicz” 2016 trwającej od 28 października do 2 listopada:

Wypadki: 534

Ofiary śmiertelne: 49

Ranni: 654

Nietrzeźwi kierowcy: 1363

 

źródło: www.policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *