Obchody Święta Wojska Polskiego - Święta.eu

Obchody Święta Wojska Polskiego

 

W Święto Wojska Polskiego, tj. 15 sierpnia, w Warszawie odbywa się wiele uroczystości, m.in. pokazy wojskowe (np. pokazy sprzętu wojskowego), festyny oraz demonstracje. Tego dnia odbywa się także Honorowa Zmiana Warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Udział w niej biorą Najwyższe Władze Państwowe.

 

czołgW Święto Wojska Polskiego organizowane są także koncerty, na których występuje Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, dla najmłodszych aranżuje się różnego rodzaju zabawy, np.

– strzelanie z łuków,

– rzucanie tomahawkami,

– rozbrajanie granatów na czas,

– podciąganie się na linie itp.

 

 

Jeśli nie możemy osobiście uczestniczyć w uroczystościach państwowych, dobrym wyjściem jest obejrzenie bezpośredniej transmisji w telewizji.

 

Ciekawe wystawy przygotowuje także Muzeum Wojska Polskiego, mieszczące się w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich. Mieszkańcy Warszawy mogą tego dnia obejrzeć defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego, na której ulicami maszerują tłumy żołnierzy, przejeżdżają pojazdy wojskowe, a na niebie przelatują śmigłowce i samoloty wojskowe. Jest to ogromna frajda nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych.

 

Ze względu na fakt, że w Święto Wojska Polskiego przypada dzień wolny od pracy, warto zorganizować młodzieży dzień spotkania z historią, bardzo ważną dla naszego kraju. Oglądanie czołgów, żołnierzy w pełnym uzbrojeniu oraz innych atrakcji związanych z wojskiem, to niezła frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odwiedzenie Muzeum Wojska Polskiego, a przy okazji także Muzeum Powstania Warszawskiego z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Fragment pokazów podczas defilady wojskowej z 2014 roku znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *