Obchody Dnia Dziecka - Święta.eu

Obchody Dnia Dziecka

 

W Dniu Dziecka bardzo często w szkołach organizowane są zabawy dla dzieci, rozgrywki sportowe, a także koncerty. Tak naprawdę w każdym kraju, choć Dzień Dziecka wypada w inny dzień, istnieje ten sam sposób świętowania tego radosnego dnia.

 

Rodzice składają dzieciom życzenia i wręczają im prezenty lub słodkie upominki. Dzień Dziecka to bardzo dobry moment, aby poświęcić swojemu dziecku więcej uwagi, spędzić z nim czas, pokazać mu swoje zainteresowanie i troskę o jego dobro. Jeśli rodzice nie mają pomysłów na to, jak spędzić Dzień Dziecka ze swoimi pociechami, podpowiadamy, dokąd można się z nimi udać. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup biletów do kina na ulubioną bajkę lub film. Równie dobrym pomysłem jest zabranie dziecka do zoo, do cyrku lub do wesołego miasteczka. Dużą popularnością cieszą się także baseny z atrakcjami wodnymi, także jednodniowe wyjazdy nad morze. Nie obejdzie się oczywiście bez pójścia na lody czy inne słodkości. Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego w pracy, zwolnić dziecko z ostatnich lekcji, aby sprawić mu frajdę i zabrać je w jakieś ciekawe miejsce.

 

Tradycją obchodów Dnia Dziecka są także obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ten zwyczaj istnieje od 1994 roku. Kadencja posłów trwa jeden rok, a jedyna sesja w roku odbywa się właśnie 1 czerwca. Sesje odbywają się w sali posiedzeń Sejmu RP.

 

Tego dnia młodzież szkolna spotyka się w budynku Sejmu i obraduje nad ważnymi kwestiami. Jednym z ciekawszych tematów, jakie podjęto podczas ostatniego spotkania, były miejsca pamięci, jako materialne świadectwo ważnych wydarzeń historycznych odgrywających wielką rolę wśród lokalnego społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *